Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj

Poslední vydání

EZS 05/2020

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné semináře

Semináře pro bytové domy s názvem Inspirace pro váš bytový dům byly z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v ČR ZRUŠENY.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Řecko úspěšně prodalo dluhopisy

Řecko bez problémů prodalo do zahraničí dluhopisy za 1,2 miliardy eur. O tento "předkrm" na financování dluhu země byl velký zájem, úroky u půjčky ale zůstávají stále vysoké a dosahují téměř pěti procent....

Je to první prodej dluhopisů Řecka od neděle, kdy se ministři financí eurozóny dohodli na konkrétních podmínkách finanční pomoci. (více čtěte zde)

Atény snadno prodaly pokladniční poukázky v plánované hodnotě 1,2 miliardy eur (30 miliard koun) a dodatečně získaly ještě 360 milionů eur. Za nové dluhopisy však musí Řecko i nadále platit příliš vysoké úroky, třebaže již nižší než minulý týden.

Výnos půlročních poukázek v dnešní aukci dosáhl 4,55 procenta proti 1,38 procenta v lednu. Minulý týden řecko prodalo dluhopisy s úrokem 4,85 procenta.

Poptávka po dluhopisech nyní šestkrát až sedmkrát překročila nabídku. "Emise byla velmi úspěšná. Řecko získalo více peněz, než původně oznámilo, a vznikl několikanásobný převis poptávky," řekl agentuře Reuters analytik BNP Paribas Ioannis Sokos.

Převzato z servru www.idnes.cz

Aktualizováno (Pondělí, 19 Duben 2010 09:26)

 
PND TV

Webinář: Staráme se o dům

 

Obsah webináře:

  • Jaká je odpovědnost statutárního orgánu bytového domu podle současné legislativy?
  • Co dělat, pokud nikdo z vlastníků či družstevníků nechce vykonávat funkci statutárního orgánu?
  • Praktické zkušenosti ze správy budovy. Jak vypadá v praxi údržba společných částí domu?
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN