Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Aktuality

10. 12. 2018|

Kontrola před podpisem kupní smlouvy


Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?
Pohledem znalce: Kombinované kotle na pevná paliva v kotlíkových dotacích
Zpracovatelská smlouva pro provoz kamerového systému v bytovém domě
Fasáda tvoří kabát stavby
Fasáda tvoří kabát stavby a měla by být dlouho hezká a čistá, bez zbytečných nákladů na údržbu. Proto se vývoj omítek z pohledu ochranné funkce nejvíce soustředí na odolnost vůči zašpinění a růstu řas na fasádě.
Více z aktualit
Tiskové zprávy

10. 12. 2018|

Zdravý spánek a život v bytových domech
Výrazným škodičem zdravého spánku je CO2, který ve spánku do místnosti vydechujeme – a následně opět vdechujeme. Právě vysoká koncentrace tohoto plynu způsobuje bolesti hlavy a celkovou únavu po ránu. Pro zdravý spánek je tedy důležité spát v dobře odvětrané místnosti s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu.

Celá TZ

Jak na zateplování fasád?

Obvodové stěny panelových domů způsobuji svým sáláním pocit nepříjemného chladného průvanu a usnadňují společně s relativní vlhkostí vzduchu kondenzaci vody, čímž se připravuje živná půda pro plísně. Během topné sezóny dochází na základě rozdílu mezi venkovní a vnitřní teplotou ke ztrátám až ve výši 40 % tepelné energie. V letních měsících dochází naopak k velkému přehřívání obvodového pláště, což má za následek nesnesitelné teplo v bytech. Nelze přehlédnout celkový vzhled obvodových plášťů, který si žádá citlivé architektonické řešení.

alt

Prohlídka obvodového pláště

Před zahájením stavebních prací provede REVITA G fyzickou prohlídku obvodového 

pláště, popř. sondáže a zátěžové zkoušky. V případě potřeby používá termovizi pro vyhodnocení tepelných úniků. Cílem je dosáhnout přesného vyhodnocení aktuálního stavu obvodové konstrukce a navrhnout potřebná technická řešení.

 

Projektová dokumentace

Součástí dodávky je komplexní servis spočívající v přípravě projektové dokumentace, barevného řešení fasád a vyřízení stavebního povolení včetně kolaudace. Kompletní servis poskytne tým vlastních architektů a projektantů společnosti REVITA G. V případě potřeby je připravena vypracovat energetické audity a statické posudky na jednotlivé konstrukční části panelového domu.

 

Výhody

Díky kvalitnímu zateplení s dostatečnou tepelnou izolací je REVITA G schopna dosáhnout až 20 % úspor na teple.

Vzhledem k tomu, že v posledních letech dochází k pravidelnému ročnímu zvyšování cen za teplo v rozpětí 5–7 %, jedná se z pohledu času o relativně výhodnou investici s maximální dobou návratnosti do 10 let. Nepostradatelnou výhodou je dosažení tepelné pohody v jednotlivých bytech a hlavně architektonický vzhled a barevnost fasády.

U většiny objektů, které společnost REVITA G rekonstruovala, došlo k zhodnocení cen jednotlivých bytů, a to dle regionu až o 300 tis. Kč na bytovou jednotku.

 

Pro další informace nás neváhejte kontaktovatalt

REVITA G a.s. – REKONSTRUKCE BEZ STAROSTÍ

Ing. Bc. Ondřej Kelbl
Obchodní ředitel divize Morava
REVITA G  a.s.
Křižíkova 70b, 612 00 Brno - Královo pole
Mobil: 724268129
E-mail:kelbl(zavinac)revita-g.cz
URL: www.revita-g.cz

Aktualizováno (Středa, 07 Březen 2018 11:11)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme