Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj
Bezplatné semináře JTDJ

 INSPIRACE PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

1.10. Karlovy Vary

2.10. Ústí nad Labem

3.10. Praha

15.10. Hradec Králové

16.10. Liberec

5.11. Třinec

6.11. Přerov

7.11. Brno

Semináře probíhají vždy v čase od 9:00-14:00.

Tiskové zprávy

Brno: 4. 3. 2019|

Jsou budovy ve městech a obcí připraveny na klimatické změny?

Na tuto otázku se snažila najít odpovědi konference Ostrovy života, která proběhla v Brně ve dnech 25.–26. února. Konference zároveň přinesla konkrétní praktická řešení, která pomohou vlastníkům budov v budoucnosti minimalizovat dopady horka a sucha, a to zejména v zastavěných oblastech.
Ve dvou dnech zaznělo na 15 přednášek, které se věnovaly zeleným střechám, zadržování srážkových vod, recyklace šedé a dešťové vody, využití alternativních zdrojů energie v podobě fotovoltaiky vč. financování úsporných opatření a dotačních možností.

Celý článek...
Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Tak trochu jiný pohled na bezpečí vašeho domova

Zabývali jste se už někdy myšlenkou, jak obtížné je pro cizí lidi dostat se do Vašeho domova aniž byste je tam pustili? Jak moc si můžete být jistí vlastním bezpečím a také bezpečím těch, na kterých Vám nejvíce záleží? Nevíte, zda svůj majetek chráníte dostatečně? Nevíte, zda se Vám do Vaší domácí počítačové sítě nemůže někdo nabourat? Stěhujete se, stavíte a řešíte bezpečnost nové domácnosti?

alt

Tyto otázky si určitě někdy ve svém životě klade každý, kdo chce, aby mu jeho domov poskytoval nejen pohodlí a komfort, ale i jednou z nejzákladnějších potřeb bytí, a to je bezpečnost pro sebe a své blízké.

Každá domácnost má svá specifika, ale ať už žijete v bytě či domě, máte či nemáte děti, domácí zvířata, žijete v centru města nebo na jeho okraji, tak čelíte celé řadě rizik, která na Vás doma číhají. Špatně osvětlený přístup k domu či bytu, nedostatečné zámky na vstupních dveřích, nebezpečně rozestavěný nábytek, to je jen pouhý zlomek toho, na co je potřeba myslet.

“V České republice působí řada firem, které se určitou oblastí bezpečnosti zabývají, ale málokterá umí komplexně poradit jak zabezpečit svou domácnost tak, aby se minimalizovala rizika spojená s užíváním této domácnosti. “ říká Bc. Petr Lédl s poradenské kanceláře CST Consulting. Právě tato kancelář přišla na trh s produktem s názvem “Security Design”, který je právě určen domácnostem a má za cíl jediné, a to na základě komplexní bezpečnostní analýzy dané domácnosti doporučit takové změny či úpravy, které eliminují jednotlivá rizika.

Pod pojmem bezpečnostní analýza se nutně nemusí skrývat několikahodinové sezení se všemi členy domácnosti a složité hledání, kde jsou jaká rizika. Jde vlastně o jednoduchý proces, kdy se z katalogu rizik vyberou ta, která jsou pro danou domácnost relevantní a ty se dále vyhodnocují a následně jsou navržena taková opatření, která tato rizika buď zcela eliminují nebo dostatečně sníží jejich váhu.

Získáte nový pohled na šuplíky, skříně, praktičnost Vašeho nábytku a vybavení bytu se zaměřením na Váš styl života nebo plánovanou budoucnost. Dostanete se k otázkám zajištění soukromí, doporučení k umístění trezoru, zabezpečení vašich cenností, včetně dokumentů.

“Po celou dobu dostáváte rady, o kterých si nakonec budete myslet, že jsou úplně jasné a logické jenom jste to nikdy neřešili a ani Vás to nenapadlo. A to je největší přínos, kdy v rámci několika minut dostanete náhled a rady z nezměrného počtu let a zkušeností ostatních lidí v oboru stavebnictví, kriminality, pojišťovnictví, osobní i virtuální bezpečnosti a to včetně základních doporučení a jednoduchých řešení, které přinesou to nejcennější – mnohem vyšší míru bezpečí pro Vás a Vaše blízké.” dodává Bc. Petr Lédl.

Celý proces zabere několik desítek minut a výstupem je přehledně sepsaný záznam z prohlídky bytu či domu, společně se všemi doporučeními na změnu a vysvětlením přínosu této změny. A cena? Řádově několik tisíc korun. Tato investice Vám, ale v budoucnu ušetří řadu nepříjemností a hlavně budete vědět, že Vaše domácnost je skutečně bezpečná.

Rady z časopisů a od známých jsou fajn, vlastní pocity vybudované na základě racionálních vysvětlení a doporučení od profesionálů v oboru k nezaplacení.

 

Kontakt:

CST Consulting

Kopretinová 217

251 62  Srbín

Tel: +420 602 250 984

Email: petr.ledl(zavinac)cstconsulting.cz

Web: www.cstconsulting.cz

 

Aktualizováno (Středa, 07 Březen 2018 11:08)

 
Pozvánka na konferenci

 

25.-26. listopadu 2019

PND TV
Doporučujeme


Hledáte projektanta?


DIN