Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Aktuality

10. 12. 2018|

Kontrola před podpisem kupní smlouvy


Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?
Pohledem znalce: Kombinované kotle na pevná paliva v kotlíkových dotacích
Zpracovatelská smlouva pro provoz kamerového systému v bytovém domě
Fasáda tvoří kabát stavby
Fasáda tvoří kabát stavby a měla by být dlouho hezká a čistá, bez zbytečných nákladů na údržbu. Proto se vývoj omítek z pohledu ochranné funkce nejvíce soustředí na odolnost vůči zašpinění a růstu řas na fasádě.
Více z aktualit
Tiskové zprávy

10. 12. 2018|

Zdravý spánek a život v bytových domech
Výrazným škodičem zdravého spánku je CO2, který ve spánku do místnosti vydechujeme – a následně opět vdechujeme. Právě vysoká koncentrace tohoto plynu způsobuje bolesti hlavy a celkovou únavu po ránu. Pro zdravý spánek je tedy důležité spát v dobře odvětrané místnosti s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu.

Celá TZ

Čištění fasády

Jaké jsou důvody vzniku plísní, řas a lišejníků na fasádách?

Plísně, řasy, mechy, lišejníky a další organické nečistoty vznikají na všech fasádních systémech. Je jedno, zda se jedná o fasádu zateplenou, natřenou nebo o břízolitovou. Zelené řasy a černé plísně se na fasádách tvoří všude tam, kde jsou pro jeho růst vytvořeny vhodné klimatické podmínky.

 

Vhodné podmínky pro růst plísní, řas a lišejníků na fasádách

Hlavním důvodem je vlhké prostředí a nedostatek slunečního světla. Proto nemůže fasáda dostatečně vyschnout a vzniká přirozené prostředí pro růst plísní, řas a lišejníků na fasádě. Nejvíce tento problém vzniká na severní a západní straně fasády. Také velkou podporou vzniku jsou v přímé blízkosti vysoké porosty a stromy, které zabraňují přirozenému vyschnutí fasády.

 

Proč je důležité tyto mikroorganismy včas odstranit?

Ze zdravotního hlediska řasy, plísně a lišejníky způsobují alergická onemocnění. Důležitou skutečností je, že spory plísní se šíři z venkovní fasády do obytných částí domů i při větrání. Také dochází k postupnému znehodnocení fasády, kdy lišejník naruší strukturu fasádního líce a vznikají mikropraskliny, které se postupem času (cca 12 až 14 let) zvětšují. Proto není možné odstranit plísně, řasy a lišejníky z fasády po cca 12 až 14 letech bez nutnosti nátěru.

 

Životnost a údržba fasády

Čištění fasády je nutné provést po cca 4 až 6 letech, po vyčištění fasády se aplikují fungicidní prostředky, které zabrání po dobu přibližně 5 let nové tvorbě plísní, řas a lišejníků. Barva, která je součásti fasádního systému má životnost cca 12 až 14 let, během této doby barva plní svojí funkci, chrání fasádu a odpuzuje vodu. Po uplynutí této doby barva zvětrá, zpráškovatí a už nechrání fasádní líc, voda nasává do systému, fasáda vlhne, vytvářejí se praskliny, puchýře a vrchní část systému (omítka) se pomalu drolí. Proto je nutné fasádu umýt a natřít fasádní barvou s přídavkem fungicidních prostředků. Ochránit tak fasádní systém před jeho destrukcí.

altaltalt

Společnost Daniel Menšík - HousePro.cz zajišťuje čištění a nátěr fasád vč. kompletního servisu. Čištění a nátěry fasád provádí za pomoci vlastních pracovních plošin a horolezecké techniky po celé České republice bez příplatku na dopravu. Dále také odstraňuje organické nečistoty (řasy, plísně, mechy, houby) a atmosférické nečistoty (prachové částice, smog, saze), nátěry fasád provádí pomocí AirLess technologie.

alt

Pracovní tým

Celou akci řídí a koordinuje vedoucí technik za pomocí radiového spojení s pracovníky. Dohromady provádí čištění fasády 3 až 5 pracovníků. Všichni pracovníci mají platné školení pro práci ve výškách a na pracovní plošině s BOZP.

Působnost

Práce provádíme po celé ČR. S touto prací máme 16 leté zkušenosti z USA a 6 leté působení v ČR. Každý týden čistíme minimálně jednu fasádu. ZDARMA přijedeme zjistit stav Vaší fasády a vypracujeme cenovou nabídku.

 

Pro více informací můžete volat ZDARMA na info linku 800 888 802.

V případě zájmu provedeme vzorek čištění na Vaší fasádě ZDARMA.

 

Kontakt:

Daniel Menšík – HousePro.cz

Střední 1 702 00 Moravská Ostrava,

e-mail: housepro(zavinac)email.cz

tel.: 776 102 175

IČ: 76633667 DIČ: CZ7510215614

Aktualizováno (Středa, 07 Březen 2018 11:03)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme