Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj
Aktuality

15. 10. 2018|

Pohledem znalce – kde je hranice mezi kamny s výměníkem a teplovodním kotlem?


Problém sociálního bydlení se musí řešit ihned


Evropská osmadvacítka se dohodla na společné pozici k návrhu snižování emisí CO2 z osobních aut a lehkých užitkových vozidel


Trendy v zabezpečení bytových domů
Ochrana bytového domu je neopomenutelnou stránkou společného bydlení. Dříve či později stojí každý bytový dům před otázkou jaké zabezpečení domu zvolit. Většinou rozhoduje cena a náročnost instalace zabezpečovacích prvků. Avšak vyšší počáteční investice do moderního a certifikovaného bezpečnostního systému mnohokrát ušetří budoucí náklady na škody způsobené vloupáním, požárem nebo zaplavením.

Více z aktualit
Tiskové zprávy

15. 10. 2018|

Novelizace už nestačí, chce to nový stavební zákon.
Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Hospodářskou komorou ČR se shodly, že stavební právo dospělo do stavu, ve kterém už pouhá novlizace nestačí. Je potřeba připravit nový stavební zákon, který by mohl být schválen už za tři roky.

Více z aktualit

Čištění fasády

Jaké jsou důvody vzniku plísní, řas a lišejníků na fasádách?

Plísně, řasy, mechy, lišejníky a další organické nečistoty vznikají na všech fasádních systémech. Je jedno, zda se jedná o fasádu zateplenou, natřenou nebo o břízolitovou. Zelené řasy a černé plísně se na fasádách tvoří všude tam, kde jsou pro jeho růst vytvořeny vhodné klimatické podmínky.

 

Vhodné podmínky pro růst plísní, řas a lišejníků na fasádách

Hlavním důvodem je vlhké prostředí a nedostatek slunečního světla. Proto nemůže fasáda dostatečně vyschnout a vzniká přirozené prostředí pro růst plísní, řas a lišejníků na fasádě. Nejvíce tento problém vzniká na severní a západní straně fasády. Také velkou podporou vzniku jsou v přímé blízkosti vysoké porosty a stromy, které zabraňují přirozenému vyschnutí fasády.

 

Proč je důležité tyto mikroorganismy včas odstranit?

Ze zdravotního hlediska řasy, plísně a lišejníky způsobují alergická onemocnění. Důležitou skutečností je, že spory plísní se šíři z venkovní fasády do obytných částí domů i při větrání. Také dochází k postupnému znehodnocení fasády, kdy lišejník naruší strukturu fasádního líce a vznikají mikropraskliny, které se postupem času (cca 12 až 14 let) zvětšují. Proto není možné odstranit plísně, řasy a lišejníky z fasády po cca 12 až 14 letech bez nutnosti nátěru.

 

Životnost a údržba fasády

Čištění fasády je nutné provést po cca 4 až 6 letech, po vyčištění fasády se aplikují fungicidní prostředky, které zabrání po dobu přibližně 5 let nové tvorbě plísní, řas a lišejníků. Barva, která je součásti fasádního systému má životnost cca 12 až 14 let, během této doby barva plní svojí funkci, chrání fasádu a odpuzuje vodu. Po uplynutí této doby barva zvětrá, zpráškovatí a už nechrání fasádní líc, voda nasává do systému, fasáda vlhne, vytvářejí se praskliny, puchýře a vrchní část systému (omítka) se pomalu drolí. Proto je nutné fasádu umýt a natřít fasádní barvou s přídavkem fungicidních prostředků. Ochránit tak fasádní systém před jeho destrukcí.

altaltalt

Společnost Daniel Menšík - HousePro.cz zajišťuje čištění a nátěr fasád vč. kompletního servisu. Čištění a nátěry fasád provádí za pomoci vlastních pracovních plošin a horolezecké techniky po celé České republice bez příplatku na dopravu. Dále také odstraňuje organické nečistoty (řasy, plísně, mechy, houby) a atmosférické nečistoty (prachové částice, smog, saze), nátěry fasád provádí pomocí AirLess technologie.

alt

Pracovní tým

Celou akci řídí a koordinuje vedoucí technik za pomocí radiového spojení s pracovníky. Dohromady provádí čištění fasády 3 až 5 pracovníků. Všichni pracovníci mají platné školení pro práci ve výškách a na pracovní plošině s BOZP.

Působnost

Práce provádíme po celé ČR. S touto prací máme 16 leté zkušenosti z USA a 6 leté působení v ČR. Každý týden čistíme minimálně jednu fasádu. ZDARMA přijedeme zjistit stav Vaší fasády a vypracujeme cenovou nabídku.

 

Pro více informací můžete volat ZDARMA na info linku 800 888 802.

V případě zájmu provedeme vzorek čištění na Vaší fasádě ZDARMA.

 

Kontakt:

Daniel Menšík – HousePro.cz

Střední 1 702 00 Moravská Ostrava,

e-mail: housepro(zavinac)email.cz

tel.: 776 102 175

IČ: 76633667 DIČ: CZ7510215614

Aktualizováno (Středa, 07 Březen 2018 11:03)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme