Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj

Poslední vydání

EZS 05/2020

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné semináře

Semináře pro bytové domy s názvem Inspirace pro váš bytový dům byly z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v ČR ZRUŠENY.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Aktuality 5. týden 2017

1. 2. 2017|

Projekt a nezbytně nutné administrativní úkony


Optimalizovaný proces návrhu úsporných budov
Program Záruk
Kam se sněhem?
Dlouho jsme čekali na sníh. Nyní napadl. Co s ním? Pro zahrádku je to leckdy pomocník, ale ne vždy.
Zahrádkáři nemají rádi teplé zimy, nemají rádi ale ani tuhé mrazy. Moc sněhu je pro ně špatně, žádný je ještě horší varianta. Zahrada chce počasí tak akorát. Holomrazy znamenají, že půda promrzá příliš hluboko a mělce kořenící rostliny, jako jsou trvalky nebo okrasné trávy, odumírají.
Ideální je tedy zima se sněhem, kdy teploty i přes den padnou pod nulu. Rostliny se zakryjí peřinou sněhu, která vytvoří mikroklima. I větší mrazy pak neznamenají pro půdu hrozbu. Některé rostliny, jako jsou růže nebo cibuloviny, sníh přímo milují. Pro ně je tohle ideální. Přitom škůdci vymrzají a jejich počty se snižují. Stejně tak dochází i k ideálním poměrům v mikropletivech mnohých rostlin a na jaře nasadí ještě silnější.
Přebytky nevadí
Sníh na zahradě tedy nevadí. Když ale už jednou odhrnujete cestičky, neplýtvejte s ním. Odneste ho tam, kde prospěje. Klidně ho přihoďte k růžím a trvalkám. Zakryjte s ním i keře. Nahrňte ho pod stromy. Tady je ideální jako silná zálivka, která stromům nevadí. Čím víc vody se dostane do podzemí, tím lépe pro všechny. Ostatně poslední dvě léta nám to ukázala více než dostatečně. Sníh můžete nasypat k maliníkům, ostružiníkům, rybízům… Ovšem pozor na jahodníky. Ty jsou na sníh náchylné. Hlavně při tání, kdy přemokření způsobí plíseň na listech. Sníh je dobré také naházet na zryté záhonky. Tam se voda ideálně vsákne do podloží.

Jaký může být sníh nepřítel se dozvíte ZDE.

 
PND TV

Webinář: Staráme se o dům

 

Obsah webináře:

  • Jaká je odpovědnost statutárního orgánu bytového domu podle současné legislativy?
  • Co dělat, pokud nikdo z vlastníků či družstevníků nechce vykonávat funkci statutárního orgánu?
  • Praktické zkušenosti ze správy budovy. Jak vypadá v praxi údržba společných částí domu?
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN