Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj

Poslední vydání

EZS 05/2020

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné semináře

Semináře pro bytové domy s názvem Inspirace pro váš bytový dům byly z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v ČR ZRUŠENY.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Aktuality 26. týden 2017

26. 6. 2017|


GDPR – kamery v bytovém domě v roce 2018


Je možné využít nevyužívaný průduch komína k instalaci odpadního potrubí kanalizace?
Pronájem bytů a společných prostor
Okna zastíněná, a přitom průhledná
Pokud chceme mít v interiéru méně tepla, musíme zastínit okna, aby nedocházelo k přehřívání vlivem slunečních paprsků. Jenže pak není vidět ven. Řešení je několik.
První, které člověka napadne, je speciální fólie, která odráží většinu tepla ven. Velmi často bývají reflexní, takže dopadající záření odrazí do okolí. Snížení prostupnosti sáláním se tedy výrazně sníží. Bohužel mají tyto fólie také několik nectností. Především když slunce nesvítí, výrazně zastíní interiér. Také v zimě je jejich efekt nechtěný. V zimě chceme, aby nám slunce interiér prohřálo. Existují i verze sundavací, kdy jakousi roličku z tvrdé fólie na léto vlastně k oknu přisajeme, ale zde se musí okna rozdělávat a není to tak komfortní.
Verze druhá je zastínění vnější. Tady je několik možností. Venkovní žaluzie jsou asi nejvhodnější, ale také nejdražší verzí. Nainstalované žaluzie by měly být upevněné i po bocích, aby je vítr nedeformoval. Jejich vhodným natočením pak lze zcela odstínit slunce. Je možné také zcela zastínit interiér. Ovšem je třeba si uvědomit, že pokud jsou žaluzie z kovu, budou se silně rozpalovat. Při úplném zavření tak můžou fungovat jako topné těleso a nemůžete mít otevřená okna.

Pokračování článku naleznete ZDE.

Autor článku Okna zastíněná, a přitom průhledná: Redakce měsíčníku Dům a zahrada

 
PND TV

Webinář: Staráme se o dům

 

Obsah webináře:

  • Jaká je odpovědnost statutárního orgánu bytového domu podle současné legislativy?
  • Co dělat, pokud nikdo z vlastníků či družstevníků nechce vykonávat funkci statutárního orgánu?
  • Praktické zkušenosti ze správy budovy. Jak vypadá v praxi údržba společných částí domu?
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN