Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj

Poslední vydání

EZS 05/2020

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné semináře

Semináře pro bytové domy s názvem Inspirace pro váš bytový dům byly z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v ČR ZRUŠENY.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

12. týden 2018

21. 3. 2018|

Povinné revize kotlů jednou za 3 roky a nižší cena revizí, s tím přichází novela zákona o ochraně ovzduší. 

MŽP navrhuje změnu frekvence tzv. revizí kotlů a zlevnění ceny za dopravu i samotnou kontrolu. Návrh představila poslankyně Eva Fialová (ANO) na jednání sněmovního Výboru pro životní prostředí.

MŽP ve výboru nadále podpořilo možnosti týkající se zákazu spalováí pevných paliv na území obcí a posílení role Programů zlepšování kvality ovzduší.

Informace z první vlny revizí z roku 2016 poukazují na špatný technický stav kotlů v České republice a upozorňují, že nějakou závadou či nesrovnalostí trpí až 80 % z nich. Odstranění takovýchto závad vede ke zvýšení účinnosti spalování, bezpečnosti provozu ale i k nižším dopadům provozu kotlů na kvalitu ovzduší. 

Samotná revize však byla velmi finančně nákladná. Kontroloři si účtovali za revize kotlů neúnosné ceny navýšené o cenu za dopravu. Tento fakt byl způsoben nedostatečným počtem vyškolených kontrolorů, kteří byli nerovnoměrně rozmístěni po celé České republice.
Ulevit od této finanční zátěže chce právě MŽP formou pozměňovacího návrhu. Přichází s návrhem plošných revizí kotlů až do roku 2019, tzn. jednou za 3 roky a tvorby databáze, kde si budou moci lidé vyhledat proškolené, mnohdy i levnější odborníky.

Pokračování tiskové zprávy naleznete ZDE.

Aktualizováno (Středa, 21 Březen 2018 08:38)

 
PND TV

Webinář: Staráme se o dům

 

Obsah webináře:

  • Jaká je odpovědnost statutárního orgánu bytového domu podle současné legislativy?
  • Co dělat, pokud nikdo z vlastníků či družstevníků nechce vykonávat funkci statutárního orgánu?
  • Praktické zkušenosti ze správy budovy. Jak vypadá v praxi údržba společných částí domu?
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN