Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj
Aktuality

15. 10. 2018|

Pohledem znalce – kde je hranice mezi kamny s výměníkem a teplovodním kotlem?


Problém sociálního bydlení se musí řešit ihned


Evropská osmadvacítka se dohodla na společné pozici k návrhu snižování emisí CO2 z osobních aut a lehkých užitkových vozidel


Trendy v zabezpečení bytových domů
Ochrana bytového domu je neopomenutelnou stránkou společného bydlení. Dříve či později stojí každý bytový dům před otázkou jaké zabezpečení domu zvolit. Většinou rozhoduje cena a náročnost instalace zabezpečovacích prvků. Avšak vyšší počáteční investice do moderního a certifikovaného bezpečnostního systému mnohokrát ušetří budoucí náklady na škody způsobené vloupáním, požárem nebo zaplavením.

Více z aktualit
Tiskové zprávy

15. 10. 2018|

Novelizace už nestačí, chce to nový stavební zákon.
Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Hospodářskou komorou ČR se shodly, že stavební právo dospělo do stavu, ve kterém už pouhá novlizace nestačí. Je potřeba připravit nový stavební zákon, který by mohl být schválen už za tři roky.

Více z aktualit

26. týden 2018| tisková zpráva

25. 6. 2018|

Program pro mladé - na pořízení nebo zkvalitnění bydlení
Mladé páry dostávají možnost získat zvýhodněný úvěr na pořízení nebo opravu vlatsního bydlení. Úvěry bude poskytovat Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení a to již od 15. srpna 2018.

alt

Úvěr lze využít na výstavbu novostavby rodinného domu, koupi bytu nebo rodinného domu, koupi obydlí či modernizaci obydlí.
Program má několik výhod. Nejen, že platí pro území celé České republiky a mimořádné splátky a předčasné splácení úvěrů je osvobozeno od poplatků, ale zdarma je i správa a vedení účtu společně s odbornou pomocí a konzultací s pracovníky SFRB. Posledním a nemalým bodem výhod lze jmeovat dotace 30 000 Kč při narození či osvojení dítěte (pouze u úvěru na pořízení obydlí).

Výše úvěru se liší od způsoby využití získaných peněz. Na modernizaci obydlí je poskytována nejmenší částka 30 000 Kč a nejvýše 300 000 Kč. Na výstavbu nejvýše 2 000 000 Kč a na pořízení obydlí maximálně 1 200 000 Kč, nejvýše však 80 % sjednané ceny.

Úroková sazba se bude odvíjet podle výše základní referenční sazby EU pro ČR, nejméně bude činit 1% p.a., fixní nejdéle na dobu 5 let.

Splatnostu úvěru je dána maximální hranicí 10 let v případě úvěru na modernizaci a v případě úvěru na pořízení obydlí maximálně na 20 let.


Více informací naleznete na www.sfrb.cz

 

Aktualizováno (Pondělí, 25 Červen 2018 07:55)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme