Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Aktuality

10. 12. 2018|

Kontrola před podpisem kupní smlouvy


Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?
Pohledem znalce: Kombinované kotle na pevná paliva v kotlíkových dotacích
Zpracovatelská smlouva pro provoz kamerového systému v bytovém domě
Fasáda tvoří kabát stavby
Fasáda tvoří kabát stavby a měla by být dlouho hezká a čistá, bez zbytečných nákladů na údržbu. Proto se vývoj omítek z pohledu ochranné funkce nejvíce soustředí na odolnost vůči zašpinění a růstu řas na fasádě.
Více z aktualit
Tiskové zprávy

10. 12. 2018|

Zdravý spánek a život v bytových domech
Výrazným škodičem zdravého spánku je CO2, který ve spánku do místnosti vydechujeme – a následně opět vdechujeme. Právě vysoká koncentrace tohoto plynu způsobuje bolesti hlavy a celkovou únavu po ránu. Pro zdravý spánek je tedy důležité spát v dobře odvětrané místnosti s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu.

Celá TZ

26. týden 2018| tisková zpráva

25. 6. 2018|

Program pro mladé - na pořízení nebo zkvalitnění bydlení
Mladé páry dostávají možnost získat zvýhodněný úvěr na pořízení nebo opravu vlatsního bydlení. Úvěry bude poskytovat Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení a to již od 15. srpna 2018.

alt

Úvěr lze využít na výstavbu novostavby rodinného domu, koupi bytu nebo rodinného domu, koupi obydlí či modernizaci obydlí.
Program má několik výhod. Nejen, že platí pro území celé České republiky a mimořádné splátky a předčasné splácení úvěrů je osvobozeno od poplatků, ale zdarma je i správa a vedení účtu společně s odbornou pomocí a konzultací s pracovníky SFRB. Posledním a nemalým bodem výhod lze jmeovat dotace 30 000 Kč při narození či osvojení dítěte (pouze u úvěru na pořízení obydlí).

Výše úvěru se liší od způsoby využití získaných peněz. Na modernizaci obydlí je poskytována nejmenší částka 30 000 Kč a nejvýše 300 000 Kč. Na výstavbu nejvýše 2 000 000 Kč a na pořízení obydlí maximálně 1 200 000 Kč, nejvýše však 80 % sjednané ceny.

Úroková sazba se bude odvíjet podle výše základní referenční sazby EU pro ČR, nejméně bude činit 1% p.a., fixní nejdéle na dobu 5 let.

Splatnostu úvěru je dána maximální hranicí 10 let v případě úvěru na modernizaci a v případě úvěru na pořízení obydlí maximálně na 20 let.


Více informací naleznete na www.sfrb.cz

 

Aktualizováno (Pondělí, 25 Červen 2018 07:55)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme