Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj
Bezplatné semináře JTDJ

 INSPIRACE PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

21.5. Pardubice

22.5. Praha

23.5. Brno

Semináře probíhají vždy v čase od 9:00-14:00

Chci se přihlásit

Tiskové zprávy

Brno: 4. 3. 2019|

Jsou budovy ve městech a obcí připraveny na klimatické změny?

Na tuto otázku se snažila najít odpovědi konference Ostrovy života, která proběhla v Brně ve dnech 25.–26. února. Konference zároveň přinesla konkrétní praktická řešení, která pomohou vlastníkům budov v budoucnosti minimalizovat dopady horka a sucha, a to zejména v zastavěných oblastech.
Ve dvou dnech zaznělo na 15 přednášek, které se věnovaly zeleným střechám, zadržování srážkových vod, recyklace šedé a dešťové vody, využití alternativních zdrojů energie v podobě fotovoltaiky vč. financování úsporných opatření a dotačních možností.

Celý článek...
Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

34. týden 2018| tiskové zprávy_ Povinná revize kotlů 2019

20. 8. 2018|

Povinná revize kotlů na pevná paliva bude potřeba až v roce 2019!
Do konce letošního roku mělo více než 850 000 domácností mít hotovou další revizi kotle na tuhá paliva podle zákona o ochraně ovzduší. Z předešlých zkušeností z roku 2016, kdy proběhly první zákonné revize, MŽP novelizovalo zákon o ochraně ovzduší. Novelizace přináší řadu novinek, které ušetří lidem výdaje a zároveň zanechá přínos revizí pro kvalitní ovzduší. Od 1. září 2018 stačí revize kotlů pouze každé 3 roky. Nově se tak povinnost další revize posouvá až na rok 2019.

alt

Další novinkou je zastropování cen za revizi kotlů i za dopravu.
Jako ochranu před přemrštěnými cenami MŽP jedná s Ministerstvem financí o možnosti zavedení limitu ceny jak za službu tak i dopravu při revizích kotlů. Cenová regulace by měla určit stropovou hranici za službu samotnou i za cenu jízdy za kilometr.

Najděte si nejlevnější službu.
MŽP taktéž připravuje databázi "revizáků" v České republice. Po vyplnění formuláře nebo pomocí mapového prohlížeče po zadání adresy, umístění kotle, typu kotle a výrobci, budete moci vyhledávat nejbližšího technika a také přímo komunikovat s výrobci a porovnávat nabízené ceny se stropem. Dle představ MŽP by měla být databáze vyvinuta již v průběhu roku 2019, tedy pro druhou vlnu povinných revizí.

Na chybějící servis to půjde s náhradníkem.
Díky novele budou platit zákonné výjimky nejen pro ty, kteří mají kotel již od neexistujícího výrobce nebo výrobce jim neznámého, ale i pro ty, kteří nemají technika proškoleného na jejich značku a typ kotle v rozumném dojezdu, tudíž za rozumnou cenu. V případech, kdy budete případné kontrole z ORP doložit, že nemáte jinou volbu, můžete využít odborníka od jiné značky, proškoleného na váš typ kotle, který bude v dosažitelné vzdálenosti a tím levnější. Vymizí tak případy revizí, kde se cena za revizi vyšplhala do nesmyslných číslic kvůli tomu, že technik musel jezdit z druhé strany republiky.

Novelu zákona o ochraně ovzduší 172/2018 Sb., která vyšla ve Sbírce zákonů 16. srpna 2018, najdete zde.

Zdroj: mzp.cz

Aktualizováno (Pondělí, 20 Srpen 2018 08:24)

 
Pozvánka na konferenci

 

25.-26. listopadu 2019

PND TV
Doporučujeme


Hledáte projektanta?


DIN