Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Aktuality

10. 12. 2018|

Kontrola před podpisem kupní smlouvy


Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?
Pohledem znalce: Kombinované kotle na pevná paliva v kotlíkových dotacích
Zpracovatelská smlouva pro provoz kamerového systému v bytovém domě
Fasáda tvoří kabát stavby
Fasáda tvoří kabát stavby a měla by být dlouho hezká a čistá, bez zbytečných nákladů na údržbu. Proto se vývoj omítek z pohledu ochranné funkce nejvíce soustředí na odolnost vůči zašpinění a růstu řas na fasádě.
Více z aktualit
Tiskové zprávy

10. 12. 2018|

Zdravý spánek a život v bytových domech
Výrazným škodičem zdravého spánku je CO2, který ve spánku do místnosti vydechujeme – a následně opět vdechujeme. Právě vysoká koncentrace tohoto plynu způsobuje bolesti hlavy a celkovou únavu po ránu. Pro zdravý spánek je tedy důležité spát v dobře odvětrané místnosti s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu.

Celá TZ

34. týden 2018| tiskové zprávy_ Povinná revize kotlů 2019

20. 8. 2018|

Povinná revize kotlů na pevná paliva bude potřeba až v roce 2019!
Do konce letošního roku mělo více než 850 000 domácností mít hotovou další revizi kotle na tuhá paliva podle zákona o ochraně ovzduší. Z předešlých zkušeností z roku 2016, kdy proběhly první zákonné revize, MŽP novelizovalo zákon o ochraně ovzduší. Novelizace přináší řadu novinek, které ušetří lidem výdaje a zároveň zanechá přínos revizí pro kvalitní ovzduší. Od 1. září 2018 stačí revize kotlů pouze každé 3 roky. Nově se tak povinnost další revize posouvá až na rok 2019.

alt

Další novinkou je zastropování cen za revizi kotlů i za dopravu.
Jako ochranu před přemrštěnými cenami MŽP jedná s Ministerstvem financí o možnosti zavedení limitu ceny jak za službu tak i dopravu při revizích kotlů. Cenová regulace by měla určit stropovou hranici za službu samotnou i za cenu jízdy za kilometr.

Najděte si nejlevnější službu.
MŽP taktéž připravuje databázi "revizáků" v České republice. Po vyplnění formuláře nebo pomocí mapového prohlížeče po zadání adresy, umístění kotle, typu kotle a výrobci, budete moci vyhledávat nejbližšího technika a také přímo komunikovat s výrobci a porovnávat nabízené ceny se stropem. Dle představ MŽP by měla být databáze vyvinuta již v průběhu roku 2019, tedy pro druhou vlnu povinných revizí.

Na chybějící servis to půjde s náhradníkem.
Díky novele budou platit zákonné výjimky nejen pro ty, kteří mají kotel již od neexistujícího výrobce nebo výrobce jim neznámého, ale i pro ty, kteří nemají technika proškoleného na jejich značku a typ kotle v rozumném dojezdu, tudíž za rozumnou cenu. V případech, kdy budete případné kontrole z ORP doložit, že nemáte jinou volbu, můžete využít odborníka od jiné značky, proškoleného na váš typ kotle, který bude v dosažitelné vzdálenosti a tím levnější. Vymizí tak případy revizí, kde se cena za revizi vyšplhala do nesmyslných číslic kvůli tomu, že technik musel jezdit z druhé strany republiky.

Novelu zákona o ochraně ovzduší 172/2018 Sb., která vyšla ve Sbírce zákonů 16. srpna 2018, najdete zde.

Zdroj: mzp.cz

Aktualizováno (Pondělí, 20 Srpen 2018 08:24)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme