Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Aktuality

10. 12. 2018|

Kontrola před podpisem kupní smlouvy


Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?
Pohledem znalce: Kombinované kotle na pevná paliva v kotlíkových dotacích
Zpracovatelská smlouva pro provoz kamerového systému v bytovém domě
Fasáda tvoří kabát stavby
Fasáda tvoří kabát stavby a měla by být dlouho hezká a čistá, bez zbytečných nákladů na údržbu. Proto se vývoj omítek z pohledu ochranné funkce nejvíce soustředí na odolnost vůči zašpinění a růstu řas na fasádě.
Více z aktualit
Tiskové zprávy

10. 12. 2018|

Zdravý spánek a život v bytových domech
Výrazným škodičem zdravého spánku je CO2, který ve spánku do místnosti vydechujeme – a následně opět vdechujeme. Právě vysoká koncentrace tohoto plynu způsobuje bolesti hlavy a celkovou únavu po ránu. Pro zdravý spánek je tedy důležité spát v dobře odvětrané místnosti s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu.

Celá TZ

35. týden 2018

27. 8. 2018|

Co dělat, když ceny energií stoupají


Nejčastější chyby při výběru, instalaci a provozu tepelných čerpadel


Rozšíření bytu o část společné chodby nebo půdního prostoru. Půdní vestavby


Vedro ve městech ještě více zvyšují tepelné ostrovy. Jak se můžeme ochladit?


Uklízet sami, nebo si najmout firmu?

Bylo, nebylo, před 50 (40,30) lety začali mladí lidé toužící po vlastním bydlení stavět, či většinou pomáhat se stavbou, bytové domy po celém Československu. Až byly domy hotové, nastěhovali se do nich. Všichni zhruba ve stejné věku, rozuměli si. V domech vychovali děti, zažili spoustu příjemných chvil, překonali lecjaké krize. S fungováním v domě nebyl problém.

Co bylo třeba opravit, zajistilo bytové družstvo, nebo stát, či jiný oficiální vlastník. O úklid se staraly partaje. Služba byla rozdělena, každý věděl, který týden má zamést a umýt schody, kdy se budou umývat okna. Nikdo výrazněji neprotestoval.


altPak nastala změna ve společnosti, Československo se rozdělilo a změny přišly i do bytových domů. Značná část přešla do bytového spoluvlastnictví. V částí domů se nic nezměnilo. Pořád stejní obyvatelé, jen o něco starší. V jiných došlo k výrazné obměně obyvatel. Nově příchozí již nebrali ohled na ustálené zvyky a většinou se jim do úklidu nechtělo. „Najměme si na úklid firmu, vždyť je to za pár korun na byt,“ říkali. Ve vzduchu se tak ocitla otázka, která zní z mnoha míst ČR: “Co je lepší? Uklízet vlastními silami, nebo si najmout úklidovou firmu?“

Pokračování článku.

Aktualizováno (Pondělí, 27 Srpen 2018 07:05)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme