Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Aktuality

22. 10. 2018|

Nové aktivity v oblasti zdravotních rizik expozice azbestu


Dotace na ochranu obcí před povodněmi a nebezpečnými sesuvy
Energie zdražují – jak posuzovat cenovou nabídku
Jak se nespálit při investici do zábradlí a zasklení
I věci, které nejsou na první pohled vidět, ovlivňují životnost. O tom, jak dlouho si budete bezstarostně užívat investici do rekonstrukce svého balkonu, může rozhodnout třeba použití kvalitních šroubů a správného silikonu. V každém případě je potřeba nepodcenit fázi přípravy a pečlivě vybírat dodavatele.

Více z aktualit
Tiskové zprávy

22. 10. 2018|

Nová zelená úsporám nabízí dotace na zateplení svépomocí i kompletní vyřízení přes internet
Od 15. října mohou žadatelé získat dotace z programu Nová zelená úsporám také na úsporné rekonstrukce domů, venkovní stínící techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu či výmenu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Celá TZ

35. týden 2018

27. 8. 2018|

Co dělat, když ceny energií stoupají


Nejčastější chyby při výběru, instalaci a provozu tepelných čerpadel


Rozšíření bytu o část společné chodby nebo půdního prostoru. Půdní vestavby


Vedro ve městech ještě více zvyšují tepelné ostrovy. Jak se můžeme ochladit?


Uklízet sami, nebo si najmout firmu?

Bylo, nebylo, před 50 (40,30) lety začali mladí lidé toužící po vlastním bydlení stavět, či většinou pomáhat se stavbou, bytové domy po celém Československu. Až byly domy hotové, nastěhovali se do nich. Všichni zhruba ve stejné věku, rozuměli si. V domech vychovali děti, zažili spoustu příjemných chvil, překonali lecjaké krize. S fungováním v domě nebyl problém.

Co bylo třeba opravit, zajistilo bytové družstvo, nebo stát, či jiný oficiální vlastník. O úklid se staraly partaje. Služba byla rozdělena, každý věděl, který týden má zamést a umýt schody, kdy se budou umývat okna. Nikdo výrazněji neprotestoval.


altPak nastala změna ve společnosti, Československo se rozdělilo a změny přišly i do bytových domů. Značná část přešla do bytového spoluvlastnictví. V částí domů se nic nezměnilo. Pořád stejní obyvatelé, jen o něco starší. V jiných došlo k výrazné obměně obyvatel. Nově příchozí již nebrali ohled na ustálené zvyky a většinou se jim do úklidu nechtělo. „Najměme si na úklid firmu, vždyť je to za pár korun na byt,“ říkali. Ve vzduchu se tak ocitla otázka, která zní z mnoha míst ČR: “Co je lepší? Uklízet vlastními silami, nebo si najmout úklidovou firmu?“

Pokračování článku.

Aktualizováno (Pondělí, 27 Srpen 2018 07:05)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme