Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj
Bezplatné semináře JTDJ

 INSPIRACE PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

21.5. Pardubice

22.5. Praha

23.5. Brno

Semináře probíhají vždy v čase od 9:00-14:00

Chci se přihlásit

Tiskové zprávy

Brno: 4. 3. 2019|

Jsou budovy ve městech a obcí připraveny na klimatické změny?

Na tuto otázku se snažila najít odpovědi konference Ostrovy života, která proběhla v Brně ve dnech 25.–26. února. Konference zároveň přinesla konkrétní praktická řešení, která pomohou vlastníkům budov v budoucnosti minimalizovat dopady horka a sucha, a to zejména v zastavěných oblastech.
Ve dvou dnech zaznělo na 15 přednášek, které se věnovaly zeleným střechám, zadržování srážkových vod, recyklace šedé a dešťové vody, využití alternativních zdrojů energie v podobě fotovoltaiky vč. financování úsporných opatření a dotačních možností.

Celý článek...
Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

35. týden 2018

27. 8. 2018|

Co dělat, když ceny energií stoupají


Nejčastější chyby při výběru, instalaci a provozu tepelných čerpadel


Rozšíření bytu o část společné chodby nebo půdního prostoru. Půdní vestavby


Vedro ve městech ještě více zvyšují tepelné ostrovy. Jak se můžeme ochladit?


Uklízet sami, nebo si najmout firmu?

Bylo, nebylo, před 50 (40,30) lety začali mladí lidé toužící po vlastním bydlení stavět, či většinou pomáhat se stavbou, bytové domy po celém Československu. Až byly domy hotové, nastěhovali se do nich. Všichni zhruba ve stejné věku, rozuměli si. V domech vychovali děti, zažili spoustu příjemných chvil, překonali lecjaké krize. S fungováním v domě nebyl problém.

Co bylo třeba opravit, zajistilo bytové družstvo, nebo stát, či jiný oficiální vlastník. O úklid se staraly partaje. Služba byla rozdělena, každý věděl, který týden má zamést a umýt schody, kdy se budou umývat okna. Nikdo výrazněji neprotestoval.


altPak nastala změna ve společnosti, Československo se rozdělilo a změny přišly i do bytových domů. Značná část přešla do bytového spoluvlastnictví. V částí domů se nic nezměnilo. Pořád stejní obyvatelé, jen o něco starší. V jiných došlo k výrazné obměně obyvatel. Nově příchozí již nebrali ohled na ustálené zvyky a většinou se jim do úklidu nechtělo. „Najměme si na úklid firmu, vždyť je to za pár korun na byt,“ říkali. Ve vzduchu se tak ocitla otázka, která zní z mnoha míst ČR: “Co je lepší? Uklízet vlastními silami, nebo si najmout úklidovou firmu?“

Pokračování článku.

Aktualizováno (Pondělí, 27 Srpen 2018 07:05)

 
Pozvánka na konferenci

 

25.-26. listopadu 2019

PND TV
Doporučujeme


Hledáte projektanta?


DIN