Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Aktuality

10. 12. 2018|

Kontrola před podpisem kupní smlouvy


Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?
Pohledem znalce: Kombinované kotle na pevná paliva v kotlíkových dotacích
Zpracovatelská smlouva pro provoz kamerového systému v bytovém domě
Fasáda tvoří kabát stavby
Fasáda tvoří kabát stavby a měla by být dlouho hezká a čistá, bez zbytečných nákladů na údržbu. Proto se vývoj omítek z pohledu ochranné funkce nejvíce soustředí na odolnost vůči zašpinění a růstu řas na fasádě.
Více z aktualit
Tiskové zprávy

10. 12. 2018|

Zdravý spánek a život v bytových domech
Výrazným škodičem zdravého spánku je CO2, který ve spánku do místnosti vydechujeme – a následně opět vdechujeme. Právě vysoká koncentrace tohoto plynu způsobuje bolesti hlavy a celkovou únavu po ránu. Pro zdravý spánek je tedy důležité spát v dobře odvětrané místnosti s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu.

Celá TZ

38. týden 2018| tiskové zprávy_Nová zelená úsporám

20. 9. 2018|
Revoluční nabídka v programu Nová zelená úsporám.
Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR vytvořilo v programu Nová zelená úsporám pro majitele či stavitele rodinných domů spoustu revolučních novinek.

alt

Od poloviny října, 15. 10. 2018, mohou žadatelé získat dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) nově také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínící techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplnění.
Pro zjednodušení celého procesu žádání o dotaci budou moci žadatelé zasílat žádost i veškeré související dokumenty ke zpracování přes internet. Nově tak budou moci vyřídit dotaci z pohodlí domova bez nutnosti chodit na pobočku Fondu, či posílat dokumenty poštou. Celkové snadnější vyřízení dotace přes internet podpoří i nové, přehlednější webové stránky programu a vylepšená on-line kalkulačka s pokročilými funkcemi pro výpočet dotace. Nově se také ruší nkěteré doposud povinné dokumenty k doložení dotace, jako výpis z katastru nemovitostí či potvrzení o právní subjektivitě.

Více informací naleznete na stránkách MŽP.

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Září 2018 09:08)

 
Konference Ostrovy života

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Doporučujeme