Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj

Poslední vydání

EZS 05/2020

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné semináře

Semináře pro bytové domy s názvem Inspirace pro váš bytový dům byly z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v ČR ZRUŠENY.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

39. týden 2018| tiskové zprávy

24. 9. 2018|

Pro obce až 3,2 miliardy korun na rok 2019

Přes 3,2 miliardy korun bude prostřednictvím tzv. národních dotací směřovat především do našich obcí na zlepšení kvality života našeho venkova a regionů.

Nově budou moci o dotace žádat i obce do deseti tisíc obyvatel a po dohodě se Svazem měst a obcí na místní komunikace také města nad deset tisíc obyvatel s vyjímkou měst statutárních.

alt
Mezi nové pogramy bude patřit například Podpora regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití. Cílem regenerace se stanou zanedbané, opuštěné a nevyužívané areály či objekty (staré JZD, areály bývalých výrobních družstev či zchátralé kulturní domy), které sou v havarijním stavu apod.

Dalším nových programem bude například Podpora dostupnosti služeb. Dotační podpora bude určena na přípravu prostor pro provozování služeb základní lékařské péče a obchodní obslužnosti. V praxi to znamená, že dotace budou poskytnuty např. na rekonstrukci či výstavbu objektu, který bude nabídnut pro provozování potřebných služeb v obci (pošta, smíšené zboží) nebo u prostor pro provoz základní lékařské péče (zubař, praktický lékař, pediatr). Žadatelem bude moci být obec do jednoho tisíce obyvatel, přičemž dotace bude posktyována až do 70 % uznatelných nákladů.

Ministerstvo pro místní rozvoj bude i nadále pokračovat v již zavedencýh dotačních titulech, tzn u dotace na vznik bydlení pro seniory, odtranění bariér v bytových domech či na zajišťování pozemků pro budoucí bytovou výstavbu, dětská hřiště či sportoviště.

Zdroj: mmr.cz

Aktualizováno (Pondělí, 24 Září 2018 07:29)

 
PND TV

Webinář: Staráme se o dům

 

Obsah webináře:

  • Jaká je odpovědnost statutárního orgánu bytového domu podle současné legislativy?
  • Co dělat, pokud nikdo z vlastníků či družstevníků nechce vykonávat funkci statutárního orgánu?
  • Praktické zkušenosti ze správy budovy. Jak vypadá v praxi údržba společných částí domu?
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN