Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj

Poslední vydání

EZS 05/2020

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné semináře

Semináře pro bytové domy s názvem Inspirace pro váš bytový dům byly z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v ČR ZRUŠENY.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Aktuality 13. týdne 2019

26. 3. 2019|

Pozor na klamavou reklamu na „zázračné" zateplení budov


MŽP nabízí bezúročné půjčky na výměnu kotlů


Financování družstevní bytové výstavby


Energie a služby v bytových domech


Pohledem znalce: Jak poznám, že svůj kotel na pevná paliva nesmím provozovat od září 2022?

S tím, jak se do podvědomí široké veřejnosti dostává informace, že zákaz provozu nevyhovujících teplovodních kotlů na pevná paliva se týká více jak 300 tisíc zdrojů, řeší stále více provozovatelů kotlů otázku: a patří mezi ty nevyhovující kotle i ten můj?

Jasnou a přesnou odpověď dá samozřejmě specialista. Každý kotel na pevná paliva musí jednou za 36 měsíců zkontrolovat technik s patřičným oprávněním, který do dokladu o kontrole také uvede, zda kotel vyhovuje podmínkám provozu po roce 2022. Tento doklad bude také rozhodující pro státní správu, která bude kontrolovat, zda nejsou provozovány nevyhovující zdroje. Více zde.

Ovšem ještě před návštěvou specialisty si může provozovatel udělat poměrně jasný názor na to, jak na tom jeho kotel je z pohledu povinné výměny. Pro první přiblížení můžeme použít znalosti typu zdroje a roku jeho výroby. Pokud vlastníte teplovodní kotel na ruční přikládání pevného paliva (jedno zda uhlí, či dřevo) bez ventilátoru a elektronické regulace, který byl vyroben před rokem 2008, lze s velkou pravděpodobností říci, že se jedná o „problematický“ zdroj z pohledu zákona a výměna Vás pravděpodobně nemine. Jistotu povinnosti výměny máte v případě, že máte kotel vyrobený tzv. „na koleně“, tedy kotel, jehož typ neprošel ověřením u autorizované osoby (zkušebny).

Celý článek naleznete na portále TZB-Info.cz

Aktualizováno (Úterý, 26 Březen 2019 09:25)

 
PND TV

Webinář: Staráme se o dům

 

Obsah webináře:

  • Jaká je odpovědnost statutárního orgánu bytového domu podle současné legislativy?
  • Co dělat, pokud nikdo z vlastníků či družstevníků nechce vykonávat funkci statutárního orgánu?
  • Praktické zkušenosti ze správy budovy. Jak vypadá v praxi údržba společných částí domu?
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN