Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Bezplatné semináře

 INSPIRACE PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

1.10. Praha

2.10. Ústí nad Labem

3.10. Karlovy Vary

15.10. Hradec Králové

16.10. Liberec

5.11. Třinec

6.11. Přerov

7.11. Brno

Chci se přihlásit

Semináře probíhají vždy v čase od 9:00-14:00.

Aktuality

září | 2019

Pitné vody ubývá: šedá a dešťová voda se dá využít i v bytových domech


Úklid bytového domu


Ani ve vlastním bytě si při rekonstrukci nemůžete dělat, co chcete


Kdo platí dezinsekci v pronajatém bytě


Výpočet vytápěné plochy

Také vás zajímá, jak se počítá celková vytápěná plochu za 365 dnů pro účely rozúčtování tepla a teplé vody a vytápěná plocha přepočtená podle denních podílů?

Pokračování článku
Tiskové zprávy

Ve dnech 20. až 23. ledna 2020 se na Výstavišti Černá louka v Ostravě uskuteční již 27. pokračování Infothermy, tradičně věnované vytápění, úsporám energií a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech. Na Infothermě se setkávají přední výrobci, prodejci, montážní i servisní firmy a odborná veřejnost s cílem představit návštěvníkům výstavy novinky a směry, kam se ubírá moderní vytápění a stavby spojené s ekonomickým bydlením. V České republice se jedná o největší takto specializovanou výstavu, kde jsou zastoupeny domácí, evropské a světové značky výrobků a produktů, které jsou potřebné k tepelné pohodě našich domovů.

Více o Infothermě
Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Přechod na DVB-T2 aneb jak nepřijít o HD kanály

V České republice lze televizní signál přijímat několika způsoby. V současné době je nejvyužívanější digitální pozemní vysílání pomocí antény ve standardu DVB-T. Od listopadu 2019 se však začnou tyto vysílače postupně vypínat a začne se přecházet na normu označovanou jako DVB-T2. Pro někoho se může jednat jen o drobnou změnu názvu, ale tato drobnost může potrápit nejednu domácnost. Co vše přechod na nový standard obnáší a jaká úskalí vás mohou potkat? Připravili jsme pro vás několik rad a doporučení, jak se případným komplikacím vyhnout.

Pro příjem signálu DVB-T2 je nutné vlastnit odpovídající zařízení – tedy televizor nebo set-top-box a také anténu, která příjem tohoto signálu umožní. U antén je potřeba počítat s jejich úpravou vč. rozvodů a zejména u společných antén u bytových domů se může jednat o desetitisícové investice. Nemůžeme zapomenout ani na budoucí správu a servis.

Kanály v kvalitě SD+ a HD

S přechodem na DVB-T2 se změní i kvalita přijímaných programů. V HD rozlišení v DVB-T2 bude vysílat jen České televize, tj. ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT:D HD/ČT art HD a ČT24 HD, Seznam.TV HD a Barrandov HD.

TV Nova a TV Prima potvrdily, že v DVB-T2 nebudou zdarma programy v HD kvalitě, ale jen v SD+. Lze očekávat podobný vývoj jako na Slovensku, kde v pozemním vysílání „přes anténu“ je řada nejpopulárnějších televizních stanic v HD kvalitě k dispozici jen za poplatek.

Jak nepřijít o HD kanály a vyhnout se velkým investicím?

Jednou z alternativ příjmu TV programů ve vysoké kvalitě a bez nutnosti investic do zařízení je digitální televize. Jde o šíření televizního signálu po kabelové síti operátora, který je dostupný jen zákazníkům, kteří si ji objednali.

Výhoda tohoto způsobu přijímání televizních programů spočívá v tom, že není nutné řešit anténu, set-top-box ani samotný televizní přijímač. Signál je přijímán kabelem od operátora, bez starostí a bez ohledu na to, v jaké normě je signál šířen pozemním vysíláním nyní nebo případně v budoucnu. Operátoři mají přímé spojení s televizními společnostmi, a proto jsou programy v té nejvyšší možné kvalitě.

Jedním z největších telekomunikačních operátorů, který digitální televizi pro bytové jednotky poskytuje, je UPC. UPC umí kromě TV nabídnout samozřejmě i internet. Zjišťovali jsme proto, jaké výhody nabízí bytovým domům. Příjemným zjišťěním bylo, že nabízí při sloučení služeb výrazné snížení nákladů pro celý bytový dům, a k tomu navíc i další bonusy, které ocení jednotlivé domácnosti.

Spojením obou služeb získává zákazník další výhody a služby:

  • 7denní zpětné zhlédnutí televizních pořadů
  • videotéku My Prime s více než 2 500 tituly
  • mobilní aplikace Horizon GO pro sledování TV kdekoliv a na více zařízeních najednou (telefon, tablet, počítač)

Služby UPC pro bytové domy (např. pro bytová družstva či společenství vlastníků) lze získat na hromadné smlouvy. Jde o nabídku šitou na míru, která je ve výsledku pro každého jednotlivého účastníka nesrovnatelně výhodnější, než když si internet a TV sjednává každá bytová jednotka zvlášť. Úspora se pohybuje ve výši 30–50 % a platí i pro stávající zákazníky.

Modelový příklad:

  • Bytový dům s 15 bytovými jednotkami
  • Individuální smlouva na digitální televizi UPC v 6 bytech
  • Navýšení smluv na DTV UPC o 7 nových
  • Uzavření hromadné smlouvy na 13 služeb DTV
  • Cena za jednu službu Digitální televize UPC ve výši 50 % z ceny, kterou platilo původních 6 zákazníků
  • Další úspora samozřejmě za správu a servis společné antény.

Chci se dozvědět více

Aktualizováno (Pondělí, 19 Srpen 2019 13:42)

 
Pozvánka na konferenci

 

25.-26. listopadu 2019

PND TV
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN