Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj

Poslední vydání

EZS 05/2020

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné semináře

Semináře pro bytové domy s názvem Inspirace pro váš bytový dům byly z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v ČR ZRUŠENY.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Co nám rok 2019 dal a vzal?

Konec roku se už nezadržitelně blíží a tak je na čase trochu zrekapitulovat, co vše jsme letos pro vás připravili, co se nám podařilo a co se nevyvedlo podle našich představ a taky na co se můžete příští rok těšit.

Do roku 2019 jsme vstupovali s celkem 30 naplánovanými semináři, konferencemi či workshopy v Čechách i na Slovensku. Ne vždy však jdou plány tak, jak si je představujeme, a tak jsme nakonec realizovali "pouze" 27 vzdělávacích a osvětových akcí z oblasti bydlení. I to je však pořád úspěšný výsledek. Týdnů máme 53 za rok, tedy to vychází jedna akce co dva týdny.

V Čechách jsme připravili 16 seminářů s názvem Inspirace pro váš bytový dům, které jsou pro zájemce zdarma. Je to již třetí rok, kdy se snažíme navazovat spolupráci s městy a obcemi. Na některé semináře se nám daří získat záštitu primátora či starosty daného města. V mnohých městech se spolupráce podařila prohloubit natolik, že nám úřad zapůjčí zasedací místnosti pro realizace seminářů, a to buď zcela zdarma či za drobnou úplatu. I díky této podpoře se nám daří nabízet posluchačům informace zcela bezplatně. Počet návštěvníků se letos mírně navýšil a to nás samozřejmě těší. Jsme rádi, že držíme laťku kvality vysoko a snad i díky tomu máme vaši důvěru. Celkem jsme na seminářích přivítali 722 posluchačů, což je 81 % z původně přihlášených. Bývá už (nemilým) zvykem, že zhruba 20 % posluchačů se na seminář nedostaví a ani se většinou neomluví. Bohužel pro nás, neboť pro každého posluchače připravujeme materiály a zajišťujeme občerstvení, které nás stojí nemalé peníze. Průměrná návštěvnost na jeden seminář je 45 posluchačů, a to je v dnešní době, kdy převažuje spíše nezájem vlastníků o stav jejich domovů, opravdu potěšující číslo.

Kromě seminářů se nám povedlo zorganizovat první ročník konference Ostrovy života, která reflektuje téma, které hýbe veřejným prostorem - životní prostřední, otázky ekologie a možnosti adaptace na změny životního prostředí. Konference přinesla řadu inspirujících podnětů, které se snadno dají aplikovat v bytových domech a uspořit jejim obyvatelům nemalé peníze a zároveň přispět k lepší kvalitě životního prostředí v jeho blízkém okolí. Ač se jedná o celkem vizionářské téma konference se zúčastnilo 70 aktivních posluchačů.

Dále jsme se zúčastnili veletrhů a výstav - Infotherma v Ostravě, Aquatherm v Nitře či ForArch v Praze, kde jsme v rámci doprovodných programů realizovali další semináře s průměrnou návštěvou 50 posluchačů na každý seminář.

Za celý rok jsme tedy celkem poznali na 1000 posluchačů, vyslechli nespočet dotazů a poskytli nespočet rad a doporučení. A to není málo. Když k tomu přidáme elektronickou komunikaci, vydali jsme 13 čísel elektronického zpravodaje, které si přečetlo na 26.000 čtenářů.

Do dalšího roku se nám bude vstupovat s klidným svědomím, že jsme pro zlepšování kvality bydlení udělali pořádný kus práce. Je to však zároveň závazek, neusnout na vavřínech a v příštím roce tu pomyslnou laťku posunout zase o trošku víc. Těšit se můžete opět na semináře s cyklu Inspirace pro váš bytový dům, se kterými objedeme zase celou Českou republiku a v záloze máme dále konferenci Tepny domu věnovanou technickým zařízením budov (TZB), která proběhne 26.-27. března 2020. Vidět se můžeme opět na výstavě Infotherma v Ostravě 22. ledna 2020 a na dalších významných stavebních veletrzích, o kterých vás budeme včas informovat.

Pracovní kolektiv Pro náš dům.

Aktualizováno (Středa, 18 Prosinec 2019 09:01)

 
PND TV

Webinář: Staráme se o dům

 

Obsah webináře:

  • Jaká je odpovědnost statutárního orgánu bytového domu podle současné legislativy?
  • Co dělat, pokud nikdo z vlastníků či družstevníků nechce vykonávat funkci statutárního orgánu?
  • Praktické zkušenosti ze správy budovy. Jak vypadá v praxi údržba společných částí domu?
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN