Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Elektronický zpravodaj

Poslední vydání

EZS 05/2020

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné semináře

Semináře pro bytové domy s názvem Inspirace pro váš bytový dům byly z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v ČR ZRUŠENY.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Informace k aktuální situaci

Osmnáctým rokem pro vás připravujeme vzdělávací a informační semináře týkajíce se života v bytovém domě. Hledáme pro vás novinky z oblasti technologických úspor, hlídáme za vás nové zákony, směrnice, nařízení a nové normy týkající se fungování bytového domu (SVJ, BD, správců). Uspořádali jsme pro vás nepočet seminářů, workshopů, konferencí, vydali časopisy, distribuovali elektronické zpravodaje, jezdili jsme za vámi a pomáhali vám mnohdy v nelehkých situacích, které trápily vaše domy.

Nyní se však potýkáme s existenčními problémy v souvislosti s opatřeními, které mají zabránit šíření onemocnění COVID-19, způsobené novým koronavirem. Opatření jsou to potřebná a my je plně respektujeme. Od minulého týdne naši pracovníci pracují převážně z domu. Zrušili jsme kontaktní komunikaci a přesouváme naši pozornost k té elektronické. Připravujeme pro vás elektronický zpravodaj, píšeme pro vás dál články a připravujeme i další online aktivity.

Co se týče našich osobních setkávání s vámi, museli jsme bohužel přesunout konferenci Tepny domu na dobu zatím neurčitou, na dobu až pominou vládní opatření a zase bude bezpečné se shromažďovat.

Bezplatné semináře Inspirace pro váš bytový dům máme v tuto chvíli už zajištěné, na našem webu naleznete seznam všech míst konání. Začínáme na konci dubna. Není však v našich možnostech předpovědět, že na konci dubna, bude zase vše v normálu. Je tedy riziko, že bychom museli semináře přesunout, ne-li zcela pro letní půl rok zrušit.

Na realizaci seminářů jsme v letošním roce (ani v těch minulých) nedostali žádnou dotační podporu. Semináře mohou být realizovány jen díky finanční podpoře našich partnerů. Pokud však semináře nebudeme moci realizovat, nebudeme mít ani finanční prostředky na platy zaměstnanců, na zajištění základního provozu kanceláře atd.

Situaci usilovně řešíme, sledujeme možnosti na čerpání bezúročných úvěrů na podporu podnikatelů, kterým opatření proti koronaviru omezila výrazně činnost. Máme tak před sebou období, které bude pro naše budoucí fungování důležité.

A tak říkáme na rovinu. Teče nám do bot. Budeme rádi, pokud se stanete našimi přidruženými členy a pomůžete nám krizové období přežít. Naši práci můžete podpořit i tím, že se stanete pravidelnými dárci, a umožníte nám dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů. Za každý projev finanční podpory děkujeme.


Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Aktualizováno (Středa, 18 Březen 2020 10:25)

 
PND TV

Webinář: Staráme se o dům

 

Obsah webináře:

  • Jaká je odpovědnost statutárního orgánu bytového domu podle současné legislativy?
  • Co dělat, pokud nikdo z vlastníků či družstevníků nechce vykonávat funkci statutárního orgánu?
  • Praktické zkušenosti ze správy budovy. Jak vypadá v praxi údržba společných částí domu?
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN