Odborná témata
Požární bezpečnost a prevence v bytových domechKaždý vlastník a provozovatel budovy má povinnost dodržovat pravidla požární bezpečnosti a ochrany, dále jen PO. Nejinak je tomu u bytových budov. Tato pravidla a povinnosti se tak týkají i SVJ, BD, SBD a ostatních vlastníků budov určených k bydlení jako jsou města, obce a fyzické a právnické osoby. Bytové domy však představují specifický přístup. Dominantní většina těchto budov je do výšky 15 pater a ve většině neprobíhá žádná komerční a podnikatelská činnost. Pravda, tyto budovy musejí naplňovat všechny povinnosti vyplývající ze zákona o PO č. 133/1985 Sb. v platném znění a ve vyhlášce o požární prevenci č. 246/2001 Sb. Aktualizováno (Středa, 05 Únor 2020 13:36)
Termovizní měření - nejčastější problémy okenV průběhu zimy roku 2019 jsme (my = zapsaný spolek Pro náš dům) realizovali desítky měření infračervenou kamerou (termovizní měření) na bytových i nebytových budovách v České a Slovenské republice. Různá byla měření podle velikosti města (Praha x Mýto pod Ďumbierom), podle velikosti budovy (12 podlažní panelák x přízemní budova školky), podle nadmořské výšky (220–720 m.n.m.), pocitové venkovní teploty (+ 2°C x – 15°C), či stáří objektu (od 10 do 120 let). Jeden parametr měly všechny budovy stejný - problémy s okny. Aktualizováno (Pátek, 31 Leden 2020 12:45)
Praktické zkušenosti servisu okenV letošním roce jsme servisovali nemalé množství oken v různých městech, bytech i rodinných domcích. Rád bych se nyní s vámi podělil o praktické poznatky z naší činnosti. Co není radno opomenout při údržbě oken, abyste prodloužili svým oknům životnost a zaručili jejich funkčnost? Aktualizováno (Pátek, 31 Leden 2020 12:43)
DVB-T2 začíná, HD kanály jen u vybraných stanicNezadržitelně se blíží 27. listopad, kdy začíná přepínání televizních vysílačů ze standardu DVB-T na DVB-T2. První na řadě jsou vysílače Praha Žižkov a Praha Cukrák, další následují v lednu příštího roku a poslední budou přepnuty na konci května 2020. Polovina českých domácností přijímám televizní signál přes digitální pozemní vysílání pomocí antény ve formátu DVB-T, který se mění na DVB-T2. Pro příjem signálu v nové normě je potřeba vlastnit televizní přijímač, který zvládne kódování signálu H.265 neboli HEVC. Přístroje, které toto kódování umí, bývají označeny zlatou samolepkou DVB-T2 ověřeno. Starší modely musí být dovybaveny set-top-boxem. V bytových domech je potřeba počítat s úpravou společné antény, která spočívá v doplnění tzv. vložky, která zesiluje a rozděluje signál, případně mění kmitočet pro rozvod po domě. Jedná se o investici v řádu desetitisíců a nesmíme zapomenout ani na budoucí správu a servis. Aktualizováno (Pátek, 31 Leden 2020 12:44)
|
|
- Rizika neseřízených a neservisovaných oken
- Nepodceňujte přípravy na zimu. Nyní je ideální čas
- Přechod na DVB-T2 aneb jak nepřijít o HD kanály
- Kamerové systémy v bytových domech vs. GDPR
- Zásady BOZP pro bytové domy
- Jak snížit náklady na internet a digitální televizi?
- Hodnocení udržitelnosti bydlení aneb jak učinit správné rozhodnutí
- Recept na zelenou epidemii zateplených fasád